• O NAS

Jesteśmy po to, by praca z seniorem stała się łatwiejsza!

Nazywamy się Ewelina i Łukasz Burczakowie. Serdecznie witamy Cię na naszej stronie SeniorLux.pl.

Zainteresowanie różnorodnymi formami aktywizacji osób starszych było ideą powstania naszej platformy wspierającej terapeutów, opiekunów oraz animatorów pracujących z seniorami. W naszym sklepie Senior Lux każdy znajdzie dokładnie to, czego szuka! 

Pasja i misja, czyli jak powstał Senior Lux

Stawiając pierwsze kroki w zawodzie terapeuty zajęciowego, odkryłam jak trudna i piękna jest to profesja. Jednym z problemów, które napotkałam, był dostęp do wartościowych pomocy terapeutycznych. Okazało się, że szukanie materiałów, przygotowywanie ich lub kupowanie w różnych miejscach zajmuje sporo czasu, a produkty nie zawsze w pełni odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom. W trakcie pracy z seniorem niejednokrotnie też dostrzegałam, że jakość pomocy terapeutycznych pozostawia wiele do życzenia. Nie byłam odosobniona w tym przekonaniu. Moi współpracownicy potwierdzali, że jest to w naszej pracy dość powszechne utrudnienie.

Wtedy zrodziła się w mojej głowie myśl, by rozwiązać ten problem i sprawić, że praca terapeuty, animatora, opiekuna stanie się łatwiejsza. Moją misją było stworzenie sklepu z wyselekcjonowanymi pomocami terapeutycznymi, gdzie każdy terapeuta ma wszystko, czego mu potrzeba jednym miejscu.

Obecnie oferta pomocy jest bardzo bogata i stale poszerza się o nowości: od gier planszowych, łamigłówek, puzzli tradycyjnych i puzzli 3D, układanek, kolorowanek, klocków, pomocy sensorycznych, książek do artykułów plastycznych i rękodzielniczych oraz zestawów kreatywnych wspomagających rozwijanie zainteresowań seniorów poprzez arteterapię, muzykoterapię, aromaterapię, ogrodoterapię, pomoce dla osób z demencją, zaburzeniami mowy itp. 

Jakość pomocy terapeutycznych ma znaczenie! Wspieramy w aktywizacji osób starszych

Nie od dziś wiadomo, że bezczynność ma ogromnie destrukcyjny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne seniorów. W ośrodkach opieki mamy zazwyczaj zróżnicowane grupy podopiecznych. Jedni cieszą się doskonałą sprawnością intelektualną i są świadomi potrzeb ćwiczenia umysłu i wartości terapii zajęciowej. Są również osoby starsze z zaburzeniami neuropoznawczymi, cierpiące na choroby otępienne. Wielu seniorów jest mocno ograniczonych zdrowotnie, a chciałoby jeszcze czymś się zająć. Ale w każdej placówce są także i osoby bierne, mające opory przed aktywizacją, postrzegające terapię zajęciową jako próbę ich infantylizacji. Każdy człowiek wymaga zupełnie innego podejścia, metod, narzędzi pracy, a zapewnienie mu możliwości rozwoju to duże wyzwanie.

Żadne pomoce nie zastąpią człowieka, ale to właśnie dzięki nim trudna praca osób wspierających seniorów staje się łatwiejsza. Codziennie pomagamy wyposażać placówki opieki w materiały opowiadające dokładnie na ich potrzeby. Wszyscy doskonale wiemy, że „srebrny rynek” stale się powiększa, ale o dedykowaną ofertę wciąż bardzo trudno. Naszym celem jest pokazywanie sprawdzonych pomocy terapeutycznych w taki sposób, aby terapeuci i animatorzy zawsze mieli pod ręką to, co najlepsze.

Opieka i aktywizacja seniorów to dziś priorytety związane z zapewnieniem osobom starszym godnego przeżywania „jesieni życia”. Praca z nimi bywa trudna i bez odpowiednich narzędzi do aktywizacji, animacji czasu wolnego i terapii zajęciowej wydaje się być niemożliwa i bezowocna.

Wszystkie posiadane w ofercie Senior Lux produkty są sprawdzone i z pełnym przekonaniem je rekomenduję. Wiem, że polepszenie jakości pracy z seniorami realnie przekłada się na podniesienie satysfakcji zawodowej, a to ma bezpośredni wpływ na dobrostan podopiecznych.

Stąd też idea współpracy z terapeutami zajęciowymi, arteterapeutami, opiekunami, Domami Pomocy Społecznej, Domami Opieki, Klubami Seniora, Stowarzyszeniami i Fundacjami. Zawsze doradzamy, wspieramy i chętnie doposażamy różnego typu instytucje w materiały niosące pomoc w codziennej pracy. 

Senior Lux – więcej niż sklep. Ułatwiamy codzienną pracę z seniorami na wielu płaszczyznach

Bardzo bogata i skrupulatnie wyselekcjonowana pod względem jakości oferta sklepu Senior Lux to niejedyne rozwiązanie, jakie stworzyliśmy dla ułatwienia pracy w placówce opieki. Codziennie dostępna jest infolinia, pod którą można skontaktować się z nami. W przypadku pytań można też do nas wysłać mail sklep@seniorlux.pl lub rozpocząć czat przez messenger.

W trosce o usprawnienie pracy terapeutów, animatorów i opiekunów powstał również nasz blog. Są w nim umieszczane poradniki, artykuły eksperckie, ciekawostki, recenzje produktów, przeglądy materiałów terapeutycznych oraz wskazówki do codziennej pracy z osobami starszymi.

Dużą rolę przykładamy także do jakości strony internetowej naszego sklepu Senior Lux. Dokładamy wszelkich starań, by sposób zakupów były jak najbardziej przyjazny Klientom, a wyszukiwanie produktów intuicyjne. Za to właśnie odpowiada mój mąż, Łukasz. Codziennie dba o odpowiednią jakość naszego sklepu od strony technicznej. Jest też nieocenionym wsparciem dla mnie. Razem działamy kompleksowo i spełniamy naszą misję, by praca z seniorem stała się łatwiejsza!

 

Zapraszamy do współpracy! :)
 
Ewelina i Łukasz