• Kategorie
  • Szukaj
  • Kolorowanki welwetowe

Kolorowanki welwetowe to kolorowanki, w których linie obrazka oraz ramka pokryte czarnym welurem.  

Wypukłe linie ułatwiają niewychodzenie za linię podczas kolorowania, a na głębokiej matowej czerni nie widać drobnych potknięć przy kolorowaniu. Welwet nałożony jest na papier przyklejony do sztywnej tektury, dzięki czemu obraz nie wymaga ramki jeśli zdecydujesz się powiesić go na ścianie. Specjalny papier sprawia, że kolory są bardziej intensywne. 

Kolorowanki można kolorować flamastrami, kredkami, temperami, wszystkim co pisze po papierze. Można stworzyć rewelacyjne efekty za pomocą cieniowania. 

W ofercie posiadamy szeroki wybór kolorowanek welwetowych - są to zarówno obrazki do kolorowania, czakry, mandale, jak i teczki z gumkąsegregatory, które po pomalowaniu można wykorzystać do przechowywania dokumentów. Posiadamy także  pudełka w których po pomalowaniu i złożeniu można przechowywać na różne drobiazgi oraz puzzle.   

Dlaczego warto je mieć?  

Psycholodzy podkreślają, że kolorowanki mają bardzo dobry wpływ na psychikę i nastrój człowieka. Kolorowanie poprawia samopoczucie, uwalnia głowę od natłoku myśli, redukuje lęk, który może być przyczyną bezsenności lub bólu głowy, wycisza, uspokaja, łagodzi stres, stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za zdolności manualne, ułatwia koncentrację, poprawia pamięć, a także zwiększa kreatywność oraz wiarę we własne siły.