• Kategorie
  • Szukaj
  • Aktywizacja osób starszych - gry, łamigłówki, puzzle dla starszych osób

Gry planszowe, puzzle, układanki, kolorowanki, klocki i inne pomoce przydatne w aktywizacji osób starszych.

Jedną z charakterystycznych cech procesu starzenia się człowieka są zmiany w funkcjach poznawczych. Pogorszeniu ulega pamięć, myślenie, zdolność rozumienia, orientacji, liczenia, pisania, czytania, uczenia się, czy planowania. Utrudnia to aktywność zawodową, społeczną, czasem również wykonywanie podstawowych czynności, komunikację z innymi. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie ćwiczeń usprawniających umysł. 

Granie w gry planszowe, rozwiązywanie  łamigłówek, układanie puzzli, czy kolorowanie to idealny sposób na zachowanie sprawności umysłowej seniorów, poprawę pamięci, koncentracji, a także zdolności logicznego myślenia i szybkości myślenia.

W tej kategorii znajdziesz szeroką gamę gier planszowych dla seniorów, puzzli dla osób starszych, układanek oraz antystresowych kolorowanek dla dorosłych, pomocy Monetessori dla seniorów od znanych i cenionych producentów polskich oraz zagranicznych.

Posiadamy pomoce terapeutyczne, z których mogą korzystać Seniorzy cieszący się doskonałą sprawnością intelektualną i świadomi potrzeby treningu umysłu, jak i ci o obniżonej sprawności umysłowej.

Zatem jeśli szukasz sposobu na zabicie wolnego czasu, jeśli szukasz rozrywki, która nie będzie polegała wyłącznie na bezsensownym patrzeniu się w ekran telewizora, jeśli zależy Ci na zachowaniu sprawności umysłowej w doskonałej kondycji lub jeśli szukasz pomocy aktywizujących osoby z chorobami otępiennymi  -  trafiłeś idealnie!

Znajdujące się tutaj  gry planszowe, puzzle tradycyjnepuzzle 3Dukładanki oraz kolorowanki to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu zarówno w grupie towarzyskiej, terapeutycznej, rodzinnej jak i zaciszu domowym. 

Prezentowane w tej kategorii gry dla seniorów oraz inne pomoce do treningu mózgu dla osób starszych mogą być z powodzeniem wykorzystane na zajęciach terapii zajęciowej.

Poznaj naszą bogatą ofertę gier planszowych dla seniorów, puzzli dla osób starszych, antystresowych kolorowanek dla dorosłych, klocków idealnych do treningu zdolności motorycznych i innych pomocy. Aktywizacja seniorów w placówkach opieki, DPS, Klubach Seniora stanie się łatwiejsza dzięki odpowiednim narzędziom!

Ćwicz pamięć, trenuj umysł, ucz się języków, zapobiegaj chorobom otępiennym!