• Kategorie
  • Szukaj
  • Pomoce terapeutyczne do aktywizacji osób chorych na demencję

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama pomocy terapeutycznych przydatnych w aktywizowaniu osób cierpiących na choroby otępienne (np. osób z chorobą Alzheimera). Są to pomoce dla osób w różnym stadium zaawansowania choroby. Dzięki temu mogą Państwo wybrać, pomoce dla seniora idealnie dostosowane do aktualnych możliwości poznawczych chorego. Proponujemy szereg gier, puzzli i układanekkolorowanekklockówpomocy sensorycznychpomocy przydatnych w treningu motoryki.

Pomoce terapeutyczne dla seniorów pochodzą od znanych polskich i zagranicznych producentów, np. takich jak Relish. (Active Minds)Pokora, PetraAlexander.

Proponujemy także etykiety (naprasowanki) na odzież, etykiety do oznaczania pomieszczeń i przedmiotów i opaski silikonowe na rękę, na których samodzielnie można umieścić informację o chorobie i numer telefonu. Etykiety i opaski silikonowe to proste, a jednocześnie fantastyczne rozwiązanie na ułatwienie kontaktu z rodziną, w przypadku np. nieszczęśliwego wypadku, zagubienia, czy zaginięcia osoby chorej.