• Kategorie
  • Szukaj
  • Pomoce terapeutyczne do aktywizacji osób chorych na demencję

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama pomocy terapeutycznych przydatnych w aktywizowaniu osób cierpiących na choroby otępienne (np. osób z chorobą Alzheimera). Są to pomoce dla osób w różnym stadium zaawansowania choroby. Dzięki temu mogą Państwo wybrać, pomoce dla seniora idealnie dostosowane do aktualnych możliwości poznawczych chorego. Proponujemy  szereg gier, puzzli i układanekkolorowanekklockówpomocy sensorycznychpomocy przydatnych w treningu motoryki.

Pomoce terapeutyczne dla seniorów pochodzą od znanych polskich i zagranicznych producentów, np. takich jak Relish. (Active Minds)Pokora, PetraAlexander.

Proponujemy także etykiety (naprasowanki) na odzież, etykiety do oznaczania pomieszczeń i przedmiotów i opaski silikonowe na rękę, na których samodzielnie można umieścić informację o chorobie i numer telefonu. Etykiety i opaski silikonowe to proste, a jednocześnie fantastyczne rozwiązanie na ułatwienie kontaktu z rodziną, w przypadku np. nieszczęśliwego wypadku, zagubienia, czy zaginięcia osoby chorej.

Aktywizacja osób z demencją, gry i pomoce dla seniorów

W naszej ofercie znajdują się pomoce terapeutyczne przydatne w aktywizowaniu osób cierpiących na choroby otępienne (np. z chorobą Alzheimera). Bazując na doświadczeniu własnym oraz specjalistów zajmujących się terapią seniorów wybieramy do naszej oferty produkty, co do których wiemy, że będą przydatne i skuteczne w codziennej pracy z osobami starszymi. W ofercie posiadamy pomoce dla osób z demencją w różnym stadium zaawansowania choroby, dzięki temu mogą Państwo wybrać, pomoce idealnie dostosowane do aktualnych możliwości poznawczych chorego. 

Pomoce do terapii osób z demencją

Proponujemy między innymi gry tradycyjne, takie jak chińczyk,dominowarcaby, bierki, gry memory, jak również układanki magnetyczne, układanki drewniane,puzzle dla seniora z demencją z różną liczbą elementów, zestawy stymulujące słuch i węch i wiele innych produktów do ćwiczeń pamięci, nazewnictwa, logicznego myślenia. 

Gry dla osób z demencją

Jak aktywizować osoby z demencją? Jak zająć czas osobom z demencją? Jakie gry wybrać dla osób z demencją? Takie pytania często zadają sobie opiekunowie i terapeuci osób cierpiących na demencję.

W sklepie SeniorLux znajdziesz różne rodzaje gier dla osób z demencją, proponujemy również szereg pomocy aktywizujących osoby starsze. Wśród nich można wymienić: 

- gry planszowe dla osób z demencją

- łamigłówki

- gry karciane dla osób z demencją

- puzzle 

- kolorowanki

- gry motoryczne.

Na naszym blogu znajdziesz pomysły i inspiracje na terapię zajęciową dla osób z demencją.