• Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle dla osób z demencją

Puzzle to proste narzędzie do aktywizacji seniorów cierpiących na demencję. Układając puzzle senior może nie tylko spędzić miło czas, ale również ćwiczyć umysł. Aby z rozsypanych elementów powstał obrazek potrzeba skupienia uwagi i koncentracji na wyszukaniu odpowiednich jego części. Układanie puzzli to świetny trening pamięci dla seniora i dobre ćwiczenie na logiczne myślenie. Chwytanie elementów, obracanie ich w dłoniach oraz łączenie w jedną całość to również fantastyczny trening małej motoryki, sprawności tak ważnej w utrzymaniu samodzielności seniora. Ułożenie obrazka daje poczucie sprawczości i satysfakcji, wzmacnia wiarę we własne możliwości i zachęca do podejmowania kolejnych wyzwań.

Poszukując puzzli dla seniora często rodzą się pytania: Jakie puzzle dla osób z demencją wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając puzzle dla chorych na Alzheimera?

Wybierając puzzle dla osób starszych z otępieniem należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim istotny jest stopień zaawansowania choroby. Im bardziej zaawansowane stadium choroby, tym liczba elementów układanki powinna być mniejsza. Koleją kwestią są zainteresowania osoby starszej. Układanie obrazka, przedstawiającego przedmioty lub miejsca, które interesują seniora będzie przyjemniejsze. Nie bez znaczenia ma również wielkość pojedynczych elementów - dla osób o słabszym wzroku odpowiednie będą puzzle z większymi elementami.

Zapoznaj się z naszą ofertą puzzli dla dorosłych i wybierz takie, które będą odpowiednie dla Twojego podopiecznego.