• Kategorie
  • Szukaj
  • Książki dla Seniora

Książka jest dobra na wszystko! Niezależnie od pory roku, miejsca, w którym się znajdujesz książka to wspaniały sposób na relaks, nudę, czy zły humor. Możesz sięgać po nią dla nauki, rozrywki lub przyjemności. Obcowanie z książką przynosi wiele korzyści dla umysłu.  

Wśród książek dla seniorów proponujemy te, w których znajdują się różnego rodzaju zadania stymulujące szare komórki osób starszych. Nie od dziś wiadomo bowiem, że dobrym sposobem na zachowanie sprawności umysłu jest codzienny trening umysłu dla seniorów  taki jak rozwiązywanie zagadek logicznych, łamigłówek, testów, rebusów, krzyżówek. Rozwiązywanie zadań pozwala na oderwanie się od codziennych trosk jak również na zaznanie przyjemności płynącej z podejmowania intelektualnych wyzwań.

Dla seniorów, którzy szukają praktycznych porad z różnych dziedzin życia polecamy poradniki. Znajdziesz w nich wiele przydanych informacji, od porad jak zachować zdrowie, aktywność i jasność umysłu przez długie lata po wskazówki jak zająć się ogrodem, czy korzystać z nowoczesnych technologii.