• Kategorie
  • Szukaj
  • Chusty i spadochrony animacyjne

Zabawy ruchowe z chustą animacyjną Klanza dla osób starszych cieszą się coraz większą popularnością. 

Wykorzystanie chusty animacyjnej na zajęciach z seniorami umożliwia realizację różnych zabaw ruchowych i integrację grupy, jest świetnym urozmaiceniem zajęć. Chusta skupia uwagę, wzbudza zainteresowanie i ciekawość, pobudza bodźce wzrokowe i dotykowe. Zabawa z chustą animacyjną daje poczucie odprężenia i relaksu. W zależności od wariantu zabawy pozwala na trening szybkości, refleksu, zręczności oraz dużej i małej motoryki.

W naszej ofercie znajdziesz chusty animacyjne Klanza i spadochrony animacyjne o różnej kolorystyce i wielkości.


W sklepie SeniorLux znajdują się pomoce do terapii oraz akcesoria do animacji czasu wolnego dla seniorów.  Organizacja czasu wolnego osób starszych to niemałe wyzwanie. Aby senior czerpał przyjemność z tak spędzonego czasu ważne jest dopasowanie aktywności do jego zainteresowań, sprawności oraz umiejętności. 

Dobrym pomysłem na animację dla seniorów jest wykorzystanie chusty animacyjnej. Chusta animacyjna swoim wyglądem przypomina spadochron uszyty z trójkątnych, kolorowych kawałków materiału. Trójkąty zszyte są ze sobą, tworząc duże koło. Brzegi chusty obszyte są taśmą z łatwymi do utrzymania w dłoniach uchwytami. 

Chustę można wykorzystać w zabawach mających na celu zapoznanie i integrację grupy, do nauki współzawodnictwa, treningu motoryki, refleksu, spostrzegawczości, wprowadzenia w stan relaksu i odprężenia.