• Kategorie
  • Parametry
  • Stymulacja słuchu

Słuch - pomoce stymulujące słuch  

Każdy zmysł człowieka może pogarszać się wraz z wiekiem, czy postępowaniem różnych chorób. Aby w jak największym stopniu powstrzymać ten proces, potrzebna jest prawidłowa stymulacja i ciągłe ćwiczenie. Dzięki temu można w dużym stopniu ograniczyć negatywne skutki starzenia się.

Pozytywny wpływ stymulacji dotyczy między innymi zmysłu słuchu. Zabawki i gry do stymulacji słuchu mogą pomagać osobom starszym w znacznie dłuższym cieszeniu się dobrą kondycją. Wybór takich produktów jest bardzo szeroki. Bardzo ważne jest, aby stymulacji słuchu towarzyszyła tu dobra zabawa i rozrywka, która w przypadku osób starszych odgrywa niezwykle istotną rolę. Osoby takie łatwo popadają w rezygnację na myśl, że ich zmysły nie działają już tak dobrze, jak dawniej. Żmudne ćwiczenia potrafią być wówczas niezwykle nużące. Jeśli jednak stymulacja będzie odbywała się przez dobrą zabawę, z pewnością znacznie ułatwi to zadanie.

Zabawa taka może przebiegać na różne sposoby. Ciekawym przykładem jest zabawa, w której trzeba dopasować do siebie drewniane kostki w pary, sugerując się jedynie dźwiękami wydawanymi przez poszczególne z nich. Taka zabawa stymuluje nie tylko słuch. Wymaga również niemałej koncentracji i kreatywności.
Nawet proste z pozoru zabawki do stymulacji słuchu przynoszą ogromne korzyści dla zdrowia i kondycji psychicznej każdego seniora. Spędzanie z nimi czasu to doskonała zabawa, która potrafi zaangażować na długi czas. Równocześnie pomagają one w ciągłej pracy nad własnym zdrowiem i utrzymaniem swoich zmysłów w dobrym stanie.