• Kategorie
  • Klocki Patrol Boat River Mk II

Symbol: GXP-776532
Brak towaru
202.08
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1-5 dni roboczych
Dostawa 13.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 13.99
Kurier 14.99
Kurier płatność za pobraniem 24.9
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Patrol Boat, River (nazywana również Patrol Boat, Riverine lub PBR) to bardzo charakterystyczna dla konfliktu w Wietnamie amerykańska łódź służąca do patrolowania rzek i transportu żołnierzy. Jej cechami charakterystycznymi było bardzo małe zanurzenie, które zawdzięczała m.in. kadłubowi wykonanemu z włókna szklanego oraz napęd wodnoodrzutowy pozwalający pływać po płyciznach. Łódź osiągała prędkość maksymalną 28,5 węzła (53 km / h 32 mph). W skład załogi wchodziło czterech żołnierzy. Zazwyczaj podoficer pierwszej klasy służył jako kapitan łodzi ze strzelcem, mechanikiem i marynarzem na pokładzie. Brak opancerzenia lódź rekompensowała całkiem dużą siłą ognia. Na wyposażeniu zazwyczaj znajdował się na dziobie sprzężony podwójnie M2HB 0,50 12,7 mm, oraz pojedynczy M2HB na rufie. Ponadto załoga miała do dyspozycji granatnik i zestaw karabinów M16. Bywały również mocniejsze konfiguracje. Łodzie były wykorzystywane przez marynarkę USA do lat 90. XX wieku. Wciąż cieszą się popularnością wśród cywili.

Z całą pewnością jest to jeden z najbardziej oczekiwanych zestawów 2021 roku. Łączy ze sobą doskonale cechy modelu kolekcjonerskiego z niezwykle ciekawą zabawką. Z zestawu 615 klocków konstrukcyjnych COBI wybudujesz odwzorowaną w rewelacyjnej modelarskiej skali 1:35 kultową amerykańską łódź patrolową. Model został wiernie odwzorowany z wysokiej jakości klocków, które uzupełnia specjalna tkanina, z której wykonano charakterystyczne dla PBR zadaszenie! W płaskim dnie łodzi zamontowano dyskretne kółka, które umożliwiają toczenie łodzi w trakcie zabawy na płaskich powierzchniach takich jak dywan, biuro czy podłoga. Zabawa staje się jeszcze lepsza!
Na pokładzie znajduje się uzbrojenie w postaci klockowych karabinów M2HB. Model zawiera pełną załogę składającą się z czterech żołnierzy posiadających akcesoria i broń osobistą. Fani klocków COBI z pewnością dostrzegą oprócz tkaniny inną nowość, jaką jest nowy wzór powiewającej flagi! Po zbudowaniu łódź mierzy 28 cm długości. Jest świetnym uzupełnieniem kolekcji VIETNAM WAR. Klockowy model łodzi patrolowej nie wymaga sklejania ani malowania. Wszystkie grafiki i napisy są naniesione na klocki w formie bardzo trwałych nadruków, które nie ścierają się ani nie bledną pod wpływem słońca, wody czy nawet bardzo intensywnej zabawy. W modelu nie użyto żadnych naklejek. Zestaw z pewnością sprawi wiele satysfakcji zarówno najmłodszym fanom klocków, jak i dorosłym pasjonatom historii i marynistyki. Model łodzi patrolowej z pewnością będzie spektakularnie się prezentował zarówno na biurku kolekcjonera, jak i w pokoju każdego nastolatka i dziecka.

  • 615 wysokiej jakości elementów
  • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
  • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
  • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
  • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury
  • Czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach
  • Model w skali 1:35
  • Kółka ułatwiające zabawę modelem
  • Pełna czteroosobowa załoga wraz a akcesoriam
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.