• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry ruchowe i gry zręcznościowe dla osób starszych

Gry ruchowe i gry zręcznościowe dla osób starszych - poznaj najlepsze zabawy i gry ruchowe dla seniorów!

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) podkreślają, że podstawą działań profilaktyczno-leczniczych wśród seniorów jest regularna aktywność fizyczna. Aktywność ruchowa seniorów ma korzystny wpływ nie tylko na ich mięśnie i stawy ale również na mózg. Promowanie oraz zachęcanie osób starszych do regularnego treningu motoryki małej i motoryki dużej jest więc niezwykle istotne.

W naszym sklepie znajdziesz gry ruchowe, chusty animacyjne, maty animacyjne, gry zręcznościowe, akcesoria do animacji czasu wolnego seniorów, a także pomoce i rekwizyty, które pozwolą na rozpoczęcie przygody z pedagogiką cyrku i żonglerką. Proponowane przez nas pomoce służą pobudzaniu aktywności ruchowej osób starszych, usprawnianiu zdolności manualnych, poprawie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu.

Prezentowane tutaj wyselekcjonowane gry i inne pomoce to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu zarówno w grupie towarzyskiej, terapeutycznej, rodzinnej jak i zaciszu własnego ogródka.