• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry dla osób z demencją

Gry dla osób starszych z demencją to doskonała forma terapii i sposób na ich aktywizację. Gry dla osób z demencją są świetnym sposobem na trening pamięci i stymulację umysłu seniorów. Właściwe aktywizowanie chorego na demecję pomaga bowiem łagodzić trudne objawy choroby. Seniorzy z demencją potrzebują angażującego zajęcia, w którym będą odnosić sukcesy. Wybierając grę dla osób z demencją należy wziąć pod uwagę zainteresowania chorego, etap choroby i jego aktualne możliwości poznawcze. To niezwykle istotnie, aby gra nie była ani zbyt trudna, ani zbyt łatwa, ponieważ osoba chora na demecję może się zirytować i zniechęcić. 

Wśród gier dla osób z demencją wyróżnić można: klasyczne gry planszowe dla osób z demencją, (np. ChińczykWarcabyGrzybobranie, Bingo), gry karciane dla osób z demencją (np. Karty do gry dla osób starszych,  Ale pary GospodarstwoObrazy do pary) gry logiczne dla osób z demencją (np. DominoGra 4 w rzędzieSudokuTangram), gry słowne dla osób z demencją (np. Rozsypanka zdaniowaParonimy Literka do literki), gry pamięciowe dla osób z demencją (np. Memory PtakiPamięć PojazdyPamięć 3DMemory odkryj świat) gry motoryczne dla osób z demencją (np. Nawlekaj nie czekajGra geometrycznaBierkiJenga), gry terapeutyczne.

Powyższe propozycje to tylko przykłady gier dla seniorów z demencją, które znajdziesz w naszym sklepie. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą gier dla osób z otępieniem i gier dla osób chorych na Alzheimera. 

Wybierz gry do terapii osób z demencją, które sprawią, że terapia zajęciowa w domu opieki lub opieka nad chorym w domowym zaciszu będzie łatwiejsza i ciekawsza.