• Kategorie
  • Szukaj
  • Biżuteria z kamieni naturalnych

Szukasz wyjątkowego prezentu na DZIEŃ MATKI, DZIEŃ BABCI, URODZINY, IMIENINY, ROCZNICĘ  lub inną ważną okazję? Świetnie trafiłeś!

Tylko u nas znajdziesz przepiękną biżuterię z  kamieni szlachetnych i półszlachetnych marki ELIZA BIZUU. Każda prezentowana tutaj bransoletka wykonana jest z ogromną  pasją, niezwykłą precyzją i dbałością o najmniejszy detal, a użyte kamienie charakteryzuje najwyższa jakość.

 

Noszenie biżuterii najczęściej traktujemy jako dodatek do stylizacji. Tymczasem okazuje się, że kamienie naturalne używane w biżuterii mogą wywierać wpływ na kondycję człowieka, jego umysł i stan emocji. Lecznicze właściwości kamieni wykorzystuje litoterapia. Metoda ta była zanana już w starożytności. Babilońscy, greccy, rzymscy i egipscy medycy używali kamieni szlachetnych do poprawy kondycji psychicznej i zdrowia fizycznego swoich pacjentów. Każdy z kamieni przypisany jest konkretnemu schorzeniu, które może wspomóc, np.: 

·         agat  sprawdzi się w przypadku depresji, w alergiach, czy problemach z wątrobą;

·         akwamaryn oczyszcza duszę i uwalnia od kłopotów;

·         ametyst sprawdza się w leczeniu migreny; bursztyn ma właściwości odmładzające, uśmierza bóle reumatyczne,

·         hematyt leczy stany zapalne, oczyszcza krew oraz regeneruje chore komórki,

·         lepidolit  pomaga w radzeniu sobie ze stresem i negatywnymi emocjami;

·         onyks wzmacnia trzustkę, pomaga w bólach brzucha, poprawia krwiotwórczość, wzmacnia słuch, serce, kości oraz oczy;

·         perły stymulują procesy trawienne oraz odmładzają skórę;

·         rodonit pobudza umysł do pracy twórczej, umożliwia koncentrację, wspomaga pamięć;

·         topaz jest pomocny w problemach trawiennych, a także w kłopotach z sercem, wątrobą, bezsennością i w walce z nerwobólami;

·        turkus pomaga w zwalczaniu koszmarów sennych, wzmacnia serce, oczy oraz wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.