• Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle dla osób z demencją

Puzzle dla seniorów z demencją to proste narzędzie do aktywizacji. Układając puzzle senior może nie tylko spędzić miło czas, ale również ćwiczyć umysł. Aby z rozsypanych elementów powstał obrazek potrzeba skupienia uwagi i koncentracji na wyszukaniu odpowiednich jego części. Układanie puzzli to świetny trening pamięci dla seniora i dobre ćwiczenie na logiczne myślenie. Chwytanie elementów, obracanie ich w dłoniach oraz łączenie w jedną całość to również fantastyczny trening małej motoryki, sprawności tak ważnej w utrzymaniu samodzielności seniora. Ułożenie obrazka daje poczucie sprawczości i satysfakcji, wzmacnia wiarę we własne możliwości i zachęca do podejmowania kolejnych wyzwań.

Poszukując puzzli dla seniora często rodzą się pytania: Jakie puzzle dla osób z demencją wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając puzzle dla chorych na Alzheimera?

Wybierając puzzle dla osób starszych z otępieniem należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim istotny jest stopień zaawansowania choroby. Im bardziej zaawansowane stadium choroby, tym liczba elementów układanki powinna być mniejsza. Koleją kwestią są zainteresowania osoby starszej. Układanie obrazka, przedstawiającego przedmioty lub miejsca, które interesują seniora będzie przyjemniejsze. Nie bez znaczenia ma również wielkość pojedynczych elementów - dla osób o słabszym wzroku odpowiednie będą puzzle z większymi elementami.

Puzzle dla osób z demencją.

Puzzle dla chorych na Alzheimera są wspaniałym narzędziem aktywizującym w każdym stadium choroby- wczesnym, umiarkowanym i późnym.

Odpowiednie aktywizowanie chorego pomaga łagodzić trudne objawy demencji. Puzzle dla dorosłych to fantastyczny pomysł na zorganizowanie choremu angażującego zajęcia. Zapoznaj się z naszą ofertą puzzli dla dorosłych i wybierz takie, które będą odpowiednie dla Twojego podopiecznego, a przekonasz się ile dobrego wniosą w Twoją codzienną opiekę nad osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera.

W naszym sklepie znajdziesz puzzle o różnej liczbie elementów np. 6, 9, 12, 13, 24, 35, 63. Wybierając puzzle pamiętaj, że im bardziej zaawansowana choroba, tym puzzle powinny mieć mniejszą liczbę elementów oraz ewentualne dodatkowe pomoce przy ich układaniu. To niezwykle ważne aspekty aby korzystanie z nich nie zniechęcało chorego, ale pozostawało dla niego przyjemnością.