• Kategorie
  • Szukaj
  • Kolorowanki dla osób starszych

Kolorowanki do malowania wodą - aquapaintkolorowanki o welwetowych konturach, kolorowanki tradycyjne - zapoznaj się z naszą ofertą antystresowych kolorowanek dla osób starszych i wybierz tą, która najbardziej przypadnie do gustu Twojemu podopiecznemu.

Malowanki wodne oraz tradycyjne firmy Relish. (dawniej Active Minds) zostały stworzone po to, by zapewnić angażującą, interesującą aktywność artystyczną Seniorom cierpiącym na choroby otępienne. Ilustracje do pokolorowania zostały stworzone w przemyślany sposób tak, by cieszyć malujących i odnosić się do ich wspomnień i doświadczeń.

Dlaczego warto kolorować? 

Malowanki to kreatywne pomoce, które świetnie sprawdzą się w terapii Seniorów cierpiących na demencję, chorobę Alzheimera. Psycholodzy podkreślają, że kolorowanki mają bardzo dobry wpływ na psychikę i nastrój człowieka. Kolorowanie poprawia samopoczucie, uwalnia głowę od natłoku myśli, redukuje lęk, który może być przyczyną bezsenności lub bólów głowy, wycisza, uspokaja, łagodzi stres, stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za zdolności manualne, ułatwia koncentrację, poprawia pamięć, a także zwiększa kreatywność oraz wiarę we własne siły.