• Kategorie
  • Sensory Memory Sensoryczne dyski - gra pamięciowo dotykowa

359.00
szt.
Produkt będzie gotowy do wysyłki w ciągu na zamówienie
Koszt wysyłki 13.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 13.99
Kurier 14.99
Kurier płatność za pobraniem 24.9
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 726 707 807

Zostaw telefon

SESORY MEMORY Sensoryczne dyski- gra pamięciowo dotykowa

Zestaw zawiera:

-pięć sensorycznych dysków o różnych fakturach

-pięć sensoryczny piłek o różnych fakturach

-opaskę na oczy

-worek

ZAGRAJ W ZGADYWANKĘ, KTÓRA ROZWIJA ZMYSŁ DOTYKU I PAMIĘĆ. POŁĄCZ Z ZAMKNIETYMI OCZAMI PIŁKĘ Z DYSKIEM W ODPOWIEDNIĄ PARĘ O TEJ SAMEJ FAKTURZE.

 

Co różni grę od tradycyjnego memory?

Uczestnicy zabawy bez wykorzystania zmysłu wzroku starają się dopasować w pary piłkę o tej samej fakturze z dyskiem.

Jakie korzyści płyną z zabawy Sensory Memory?

- Przenoszenie  odczuć ze stóp do rąk powoduje zwiększenie koncentracji, uwagi oraz wpływa na rozwój motoryki małej, inteligencji i pamięci.

- Łatwość zmieniania poziomu trudności gry sprawia, że można ją dostosować do potrzeb graczy, czerpiąc przyjemność z zabawy.

- Angażuje i rozwija zmysł dotyku, pozytywnie wpływa na rozwój motoryki małej, koncentracji i uwagi.

- Różne struktury dysków i piłeczek mogą pomóc przy odwrażliwieniu stóp lub dłoni.

- Dzięki chodzeniu po dyskach rozwija się równowagę, koordynację ruchową, planowanie przestrzenne. Jednocześnie normalizuje się napięcie mięśniowe, co może pozytywnie wpłynąć na poprawę postawy ciała i pozbycie się wad stóp, takich jak koślawość czy płaskostopie.

- Gra doskonale sprawdza się jako uatrakcyjnienie zajęć grupowych i terapeutycznych.

- Dyski idealnie nadają się do tworzenia różnego rodzaju torów przeszkód oraz ścieżki zdrowia. Piłeczki mogą posłużyć do masażu ciała.

SPOSÓB ZABAWY ORAZ POZIOM TRUDNOŚCI:

Pamiętaj, aby zawsze, gdy zakrywasz oczy jednemu z graczy, inny uczestnik zabawy je bezpiecznie go asekurował!

Ułóż dyski na podłodze jeden za drugim, a piłki umieść w worku. Patrząc na dyski, wyszukaj w worku piłkę o tej samej fakturze co dysk. Piłkę połóż obok dysku i w ten sam sposób połącz kolejne piłki z dyskami. 

Ułóż dyski na podłodze jeden za drugim, piłki umieść w worku. Stań przed pierwszym dyskiem i załóż opaskę na oczy. Postaw stopę na dysku, a rękę umieść w woreczku z piłkami. Spośród pięciu różnych piłeczek odnajdź jedną, która ma taką samą fakturę jak dysk. Spróbuj tą metodą połączyć kolejne dyski z piłkami o identycznych fakturach.

 Wylosuj piłkę z worka i odszukaj tę samą fakturę na dysku przy użyciu stopy.

 Usiądź na podłodze i zasłoń oczy. Weź jedną z piłek do ręki, drugą ręką znajdź dysk z tą samą fakturą. Młodsze dzieci mogą tę czynność wykonać z odsłoniętymi oczami.

 Ułóż dyski na podłodze jeden z drugim, a piłki umieść w worku. Przyjrzyj się uważnie, w jakiej kolejności położone są dyski i zapamiętaj. Załóż opaskę na oczy, wyszukaj w worku piłkę o tej samej fakturze co pierwszy dysk. Następnie znajdź piłkę o tej samej fakturze co drugi dysk, trzeci, czwarty i piaty. Zdejmij opaskę i sprawdź, czy dobrze zapamiętałeś kolejność. Te same czynności powtarzają wszyscy uczestnicy gry. Wygrywa ten, kto w jak najkrótszym czasie dopasuje w pary te same faktury piłek i dysków.

Ustaw w rzędzie 5 dysków. Załóż opaskę i przejdź po dyskach, trzymając innego uczestnika gry za rękę. Zapamiętaj poszczególne faktury na dyskach, a następnie ustaw piłki w takiej samej kolejności. Możesz również użyć dysków i piłeczek do opisywania wyczuwalnych faktur. Poproś uczestnika zabawy, aby opisał, jaką fakturę wyczuwa pod stopą bądź w dłoni, np. kującą, prążkowaną.

Rozmiar: dyski - 20cm, piłki - 6cm

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.